CINEMAX – WEBDESIGN, TYPO3, Prepojenie so systémom Disadata

Popis projektu

Pre sieť kín CINEMAX sme vytvorili komplexné riešenie od tvorby web stránky, mobilnú verziu, návrh web predaja vstupeniek, zobrazovanie programu v kinách pred sálami až po prepojenie s kinovým a pokladničným systémom. Web stránku sme vytvorili na redakčnom systéme TYPO3 a prepojili sme ju so systémom DISDATA. Web stránka obsahuje filtrácie, a pracuje naraz s vyše 70 kinosálami po celom území SR.

Vzhľadom na vysokú dennú návštenosť web stránky sme museli riešiť viacero výziev:

Jednou z najťažších úloh pri tomto prejekte bolo navrhnúť čo najintutívnejšiu logiku celého nákupného procesu vstupeniek. Nakoľko pôvodná web stránka spoločnosti vzhľadom na vek bola postavenána úplne odlišnej logike a nebola vhodná pre použitie na takmer žiadnom mobilnom zariadení. Ďalším problémom ktorému sme pri vývoji museli čeliť bola rozdielnosť veľkostí sál pri nákupnom procese. Z týchto dôvodov sme museli spracovať úplne odlišný layout pre počítačovú verziu a špeciálny layout s úplne odlišným vzhľadom a funkcionalitami pre mobilnú verziu.
Ďalšou výzvou bolo odladenie rýchlosti načítania web stránky a zníženie záťaže na webový server .
Ako celý projekt dopadol si môžete pozrieť na linku uvedenom nižišie…

Špeciálna mobilná verzia

Pri mobilnej verzii sme riešili úlohu aby sa mobilná web stránka zbytočne nezaťažovala užívateľa zobrazovaním nepotrebných prvkov, ale zároveň nestratila nič z funkčnosti počítačovej verzie. V prvom rade išlo o tom aby návštevníkovi stránky zostali predvolené vyhľadávania aj po prejdení na náhľad filmu, ale zároveň ho nemiatlo nastavenie stránky. Túto úlohu sme vyriešili rýchlym zobrazením náhľadov filmov, čo prinieslo viacero výhod: Jednak uživatľ po prekliku na náhľad zostáva stále na mieste kde pri prezeraní programu skončil a ďalšou nespornou výhodou je aj to, že náhľad filmu sa zobrazí okamžite bez nutnosti načítavania z webového servera. Týmto riešením sme znížili aj počet dopytov na databázu servera čo sa priaznivo premietlo do rýchlosti.

Čo všetko sme robili

Web design – grafický návrh celého riešenia vrátane nákupného procesu a kinosál
Systém TYPO3 s prepojením na systém DISDATA
Filtrovanie filmov pomocou technológií, jazykov filmu a verzie filmu
Na webovej verzii možnosti zobrazenia programu kín
Výber mesta
Obrazovky pred kinosálami – zobrazenie programu pre každú kinosálu
Napojenie web stránky na predajný systém
Vstupenky do kina – od grafického návrhu až po zapracovanie
Návrhy responzívnej verzie stránky
a omnoho viac….

Náhľady referencie

Webdesign pre sieť kín CINEMAX
Cinameax nákupný proces - vývoj na mieru
Programovanie TYPO3
Programovanie mobilnej verzie web stránky