Redakčný systém na mieru

O CMS, alebo o redakčnom systéme na mieru

Mnohé firmy zaoberajúce sa tvorbou web stránok ponúkajú tento systém ako jediné riešenie. Medzi výhody patrí najmä bezpečnosť a rýchlosť, ale iba v prípade ak je systém na mieru dobre naprogramovaný. V podstate ide o to, že ak je redakčný systéme naprogramovaný na mieru, používa iba tie časti kódu, ktoré naozaj potrebuje a nie je viazaný na ďalšie zbytočné prepojenia na zbytočné funkcionality, ktoré nikdy nevyužijete a tým sa nezaťažuje server a ďalšie s tým spojené veci.

Problém však nastáva v tom prípade, že akúkoľvek aj drobnú funkcionalitu do budúcnosti budete chcieť na web stránku pridať musí niekto naprogramovať tj. Musíte zaplatiť za čas programátora kým naprogramuje požadovanú funkcionalitu.

Riešenie na mieru má význam a mnohé nesporné výhody, avšak iba pri veľkých portálových alebo ecommerce riešeniach, kde sa očakáva naozaj veľká návštevnosť pri  obrovskom množstve obsahu, alebo produktov. Prípadne pri riešeniach ktoré si vyžadujú špeciálnu funkcionalitu systému.

Na obyčajnú firemnú web stránku s priemernou návštevnosťou do 500 návštevníkov za deň riešenie na mieru neodporúčame z dôvodu mnohých nevýhod, ktoré takáto platforma obnáša.