« Back

SEO – optimalizácia
search engine optimization

Vďaka SEO optimalizácii získate viac zákazníkov bez nutnosti platenia reklamy

Optimalizácia pre vyhľadávače SEO (Search engine optimization) – vo viac než 90-tich percentách prípadov ľudia používajú na získavanie informácií z internetu vyhľadávače. Zadajú kľúčové slovo a postupne prechádzajú zoznam výsledkov, až kým nenájdu, čo hľadajú. Pomocou zavádzania prvkov SEO optimalizácie pre vyhľadávače sme schopní zaradiť vašu webovú prezentáciu na popredné miesta v zozname výsledkov vyhľadávanie Google.

36% ľudí verí, že firmy, ktoré sú vo výsledkoch vyhľadávania uvedené medzi prvými, sú najlepšími v danej oblasti.

blank

Základné informácie o SEO optimalizácii

Dôležité informácie, ktoré je potrebné vedieť

Prínos SEO

Čo mi SEO prinesie

SEO optimalizácia pre vyhľadávače vám vie priniesť nových zákazníkov z vyhľadávača Google, a nielen jeho, ale aj iných. V dnešnej dobe väčšina ľudí na vyhľadávanie informácií, firiem, produktov a služieb využíva práve vyhľadávač Google. Z tohto dôvodu je nesmierne dôležité, aby keď užívateľ zadá do vyhľadávača kľúčové slovo, sa zobrazila vaša web stránka vo výsledkoch vyhľadávania. Bez toho, aby sa zobrazila na prvej stránke, je ako keby pre užívateľov neexistovala. Tento fakt množstvo objednávateľov web stránok podceňuje, ale patrí k najzásadnejšiemu dôvodu pre existenciu web stránky. V prípade, ak web stránka nemá SEO, je možné návštevnosť na web stránku priniesť aj inou formou, najčastejšie platenou reklamou, ktorá za krátky čas mnohonásobne prevýši investíciu do optimalizácie webu alebo celkovej SEO optimalizácie. SEO je najefektívnejší nástroj, ako na web stránku prilákať zákazníka bez nutnosti mnohotisícových investícií do reklamy.

SEO, PPC, marketing

Čo všetko treba urobiť, aby som sa s mojím webom dostal na popredné miesta v Google

SEO si vyžaduje menší alebo väčší rozsah prác. To vždy závisí od náročnosti kľúčového slova v porovnaní s konkurenciou. Pokiaľ bude vaša konkurencia silná, bude nevyhnutné vynaložiť výrazne väčšie úsilie, ako keď konkurencia vo vašom odbore bude nízka. Z tohto dôvodu sa pred začatím akejkoľvek SEO optimalizácie musíme najprv oboznámiť so skutkovým stavom vašej web stránky pomocou SEO analýzy a na základe nej určíme postup a rozsah prác.

Koľko to trvá

Kedy sa dostavia výsledky SEO optimalizácie?

Na prejavenie výsledkov SEO optimalizácie má vplyv viacero faktorov. Jedným z nich je rozsah web stránky, časová náročnosť prác, vek domény a množstvo a kvalita odkazov smerujúcich na vašu web stránku. Samozrejme, vplyv má aj to, že ak stránka nebola optimalizovaná vôbec a jedná sa o starú doménu s množstvom odkazov, výsledky sa prejavia pomerne skoro. Vplyv na výsledky majú aj update-y Googlu, ktoré nebývajú pravidelné, preto sa môže stať, že optimalizačné prvky budú nasadené pár dní po aktualizácii algoritmu Googlu a na zmeny výsledkov vo vyhľadávaní si bude treba počkať. Pri nových doménach sa môžu výsledky optimalizácie prejaviť po niekoľkých mesiacoch až roku.

SEO cena

Koľko stojí SEO?

Cena SEO sa odvíja od viacerých faktorov. Prvým z nich je súčasný skutkový stav vašej web stránky a jej SEO optimalizácie. Druhým faktorom je náročnosť kľúčového slova, t.j. sila vašej konkurencie na daný výraz. V zásade platí, že jednoduchšie a lacnejšie sa bude optimalizovať web stránka, kde sa používajú menej vyhľadávané alebo viacslovné výrazy, ako pri web stránkach s vysoko vyhľadávanými kľúčovými slovami so silnou konkurenciou.

Iné formy propagácie

Nemáte čas čakať? Možno vás oslovia nasledovné formy propagácie

ppc kampaň google ads

PPC reklama
Google Ads

získajte prvé miesta
vo vyhľadávaní

Vďaka Google Ads dokážeme spropagovať vašu web stránku takmer okamžite… viac sa dozviete v sekcii Google Ads

Sociálny marketing

Sociálny marketing

oslovte cieľové
publikum

Oslovte cielene vašich potenciálnych zákazníkov prostredníctvom sociálnych sietí, ako sú Facebook, Instagram a iné … viac v sekcii Marketing na sociálnych sieťach

marketing

Iné formy
propagácie

billboardy, letáky
a iné

Ak potrebujete zvýšiť povedomie o vašej značke, okrem online reklamy môžete využiť aj iné formy propagácie … viac v sekcii Offline reklama

blank

Spoľahlivosť

blank

Flexibilita

blank

Rýchlosť

blank

Dodržanie termínov