« Back

TYPO3 – redakčný systém pre stredné a veľké riešenia

Tvorba web stránok, portálov a systémov – vývoj funkcionalít a modulov pre TYPO3

TYPO3 je robustný systém s prehľadnou štruktúrou, ktorý je navyše možné rozšíriť o akúkoľvek funkcionalitu. Vďaka tomu je na ňom možné prevádzkovať aj veľké riešenia s obrovskými návštevnosťami. Navyše, oproti ostatným bežne používaným systémom ponúka vysokú mieru bezpečnosti dát. Dôvodov na jeho použitie je omnoho viac, tie najzákladnejšie nájdete nižšie.

blank

Prečo sa rozhodnúť pre TYPO3

Výhody a informácie o tomto CMS systéme

Prehľadná štruktúra typo3

Prehľadná štruktúra

Vďaka prehľadnému menu je tento systém vhodný na tvorbu riešení s veľkým množstvom podstránok. Tým, že sa administrátor web stránky/systému dostane k požadovanému obsahu priamo kliknutím na položku menu, dokáže vykonať úpravy v relatívne krátkom čase. Funkcie systému sú uložené relatívne logicky a intuitívne. To znamená, že aj bežný užívateľ je po zaškolení schopný spravovať obsah a nastavenie systému, ktorých spravovanie je v mnohých iných systémoch náročné a bez programovacích schopností takmer nemožné.

Robustný systém TYPO3

Robustnosť

TYPO3 už v základe ponúka množstvo funkcionalít, možností nastavení a modifikácií web stránok, o ktorých sa môže iným systémom iba snívať. Navyše je pre tento systém dostupných množstvo modulov, ktoré sa pri znalosti programovania dajú značne modifikovať pre potreby užívateľa. Okrem modifikácie modulov dokážeme pre tento systém vyvinúť akúkoľvek funkcionalitu na mieru. Vďaka tomu ho vieme aplikovať na akékoľvek stredné a väčšie riešenie. Okrem týchto zjavných výhod TYPO3 ponúka omnoho viac, napríklad možnosť integrácie s ecommerce, ERP alebo CRM systémom, neobmedzené jazykové mutácie, jednotnú administráciu pre viacero domén, drag and drop editor a mnohé ďalšie.

Bezpečnosť typo3

Bezpečnosť

Vzhľadom k tomu, že TYPO3 sa využíva najmä pri stredných a veľkých riešeniach, nie je tento systém celosvetovo až tak rozšírený, ako napríklad WordPress alebo Joomla!. Preto na tento systém neexistujú takmer žiadne robotické scripty vyhľadávajúce dobre známe diery systému. Systém sa neustále vyvíja a v prípade bezpečnostnej diery vznikne patch (záplata bezpečnostného rizika) vo veľmi krátkom čase. Celkovo, oproti iným CMS systémom, je TYPO3 viac navrhovaný na bezpečnosť. To platí nielen pri vonkajších hackerských útokoch, ale aj pri administrácii systému, kde sa, oproti iným systémom CMS, dajú presne nastaviť oprávnenia, do ktorých má daný užívateľ prístup. Navyše, TYPO3 nemá obmedzený počet spätných revízií obsahu, a tým dokáže ochrániť pôvodný obsah po neobmedzenú dobu.

Vývoj typo3

Čo všetko sa dá vyvinúť na systéme TYPO3

Ako bolo vyššie spomenuté, na TYPO3 sa dá vyvinúť takmer čokoľvek, od jednoduchej web stránky až po zložitý firemný systém s rôznymi prepojeniami. Avšak, vzhľadom na široké možnosti nastavenia, je prvotná konfigurácia systému náročnejšia ako pri systémoch, ktoré poskytujú menej možností. Preto môže byť jeho použitie na jednoduché malé riešenie cenovo nevýhodnejšie oproti iným systémom. Aj napriek tomu, sa takéto prvotné zložitejšie nastavenie systému veľmi rýchlo vráti už pri projekte stredného rozsahu vo forme benefitu takmer neobmedzených možností administrácie. Na tomto systéme sme vyvíjali napríklad web stránku a systém spoločnosti Cinemax, interný systém pre aukčnú spoločnosť Soga a mnohé ďalšie.

Zaujalo vás TYPO3? Pozrite si aj ďalšie služby

Služby súvisiace s TYPO3

Webdesign Bratislava

Webdesign

dokonalá grafika
pre TYPO3

K TYPO3 budete s najväčšou pravdepodobnosťou potrebovať aj grafický návrh … viac v sekcii Webdesign

Tvorba web stránok

Tvorba web stránok

pre rozsiahlejšie
web stránky

CMS TYPO3 sa mnohokrát využíva na tvorbu rozsiahlejších web stránok. Z tohto dôvodu vás budú možno zaujímať nasledovné informácie… viac v sekcii Tvorba web stránok

firemný systém a automatizácia

Firemný systém

použitie TYPO3
je neobmedzené

Okrem tvorby web stránok, je možné TYPO3 využiť aj na rozsiahlejšie projekty, ktoré je možné prepojiť s web stránkou… viac v sekcii Tvorba firemných systémov

Projekty vyvinuté na TYPO3

Pozrite si naše práce

blank

Spoľahlivosť

blank

Flexibilita

blank

Rýchlosť

blank

Dodržanie termínov