« Back

Prestashop

Platforma internetového obchodu vhodná pre stredné a väčšie riešenia

V prípade, ak predpokladaný počet položiek na eshope presahuje 100, začína byť Prestashop vhodnou platformou. Jeho hlavnou výhodou je, proti všetkým podobným riešeniam, výborný pomer ceny vývoja a rozsahu funkcionalít.

blank

Hlavné výhody systému Prestashop

Z množstva výhod sa môžete dočítať o tých najdôležitejších

Analýza eshopu

Pomer ceny a kvality za vývoj

Prestashop ponúka najlepší pomer ceny za riešenie v pomere k funkcionalite pre stredné a veľké eshopové riešenia. Výhodou systému je, že väčšina častí sa dá pomerne jednoducho modifikovať, a tým vyhovieť aj náročnejším požiadavkám. Prestashop je od základu stavaný ako eshopová platforma a všetky jeho funkcionality sú k tomu prispôsobené. K základnému riešeniu je nevyhnutné dokúpiť niekoľko modulov na lokalizáciu, napríklad pre slovenské faktúry a pár ďalších. V podstate sa však nejedná o žiadne extrémne vysoké položky.  Ako každý open source, má v základe niektoré nedostatky, ktoré sme vďaka našim dlhoročným skúsenostiam už odladili a vyvinuli sme na ňom množstvo projektov. To znamená, že v prípade záujmu o cenovo priateľnejšie riešenie vám vieme ponúknuť aj hotovú platformu, ktorú vieme podľa vašich požiadaviek a rozpočtu modifikovať na riešenie, ktoré uspokojí aj vysoké nároky.

Vývoj typo3

Množstvo funkcionalít

Prestashop má naozaj široké spektrum funkcionalít, či už ide o frontend alebo admin zónu, preto spomenieme iba tie najdôležitejšie. Frontend, full textové vyhľadávanie s návrhmi produktov, filtrácia produktov podľa parametrov a vlastností (vhodné pre eshopy s množstvom položiek), súvisiace produkty (k produktu je možné priradiť ďalšie odporúčané produkty, čo môže zvýšiť vás obrat), predaj nielen klasických ale aj virtuálnych produktov a mnohé ďalšie. Po zakúpení modulov je možné funkcionalitu výrazne rozšíriť. Funkcionalita admin zóny zahŕňa full textové vyhľadávanie v produktoch, neobmedzený počet produktových kategórií, daňové pravidlá v závislosti od krajín a regiónov, automatickú zmenu rozmerov obrázkov, možnosť veľkoobchodu – nastavenie cenových pravidiel pre určité skupiny zákazníkov a mnohé ďalšie.

Moduly - prestashop, wordpress

Množstvo modulov

Prestashop je možné rozšíriť takmer o akúkoľvek funkcionalitu. Medzi najobľúbenejšie u našich zákazníkov patrí platba platobnou kartou, napríklad GoPay, CardPay. Ďalším je XML export produktov do porovnávačov cien, akým je napríklad Heureka a mnohé ďalšie. Táto platforma má k dispozícii množstvo rôznych modulov, preto je len na vás, ktoré z nich si vyberiete.

náročnosť grafiky

Multistore – jeden admin, viac eshopov na rôznych doménach

Táto funkcia patrí už k základu Prestashopu. Vďaka nej je možné cez jedno administračné rozhranie ovládať viacero eshopov na rôznych doménach. To znamená, že iba vy rozhodujete o tom, v ktorom eshope sa daný produkt, alebo iný údaj, zobrazí a s akými prvkami. Avšak, je potrebné myslieť na to, že táto funkcionalita má niektoré obmedzenia, ale pri spolupráci s nami, dokážeme tieto obmedzenia odstrániť.

úpsora času a peňazí

Možnosť prepojenia s účtovnými systémami – POHODA, Money S3

Vďaka nadstavbám dokážeme Prestashop prepojiť so základnými účtovnými systémami. Pri prepájaní so systémami bude dôležité vedieť, o aké prepojenie budete mať záujem, nakoľko možností prepojenia je množstvo. Dôležité je vedieť aj to, či ide o jednosmernú alebo obojsmernú komunikáciu, t.j. či máte záujem napríklad iba o prepojenie objednávok priamo do účtovného systému, alebo chcete mať sklad aj produkty synchronizované s účtovným systémom. Okrem týchto prepojení dokážeme vyvinúť aj prepojenie s neštandardnými systémami na mieru. Pri takomto prepojení však budeme potrebovať aj súčinnosť vývojára vášho systému.

Služby súvisiace s internetovým obchodom

Mohlo by vás zaujímať

Webdesign Bratislava

Webdesign

grafický návrh
pre Prestashop

Pokiaľ to myslíte s Prestashopom vážne, je dobré si nechať vypracovať grafický návrh na mieru prispôsobený jeho funkcionalitám… viac v sekcii Webdesign

blank

WooCommerce

jednoduchšie a
lacnejšie riešenie

Je stavaný pre e-shopy s menším počtom produktov, preto ak potrebujete jednoduchý eshop, je tou správnou voľbou… viac v sekcii WooCommerce

tvorba eshopov

Tvorba eshopov

O tvorbe eshopov
všeobecne

Okrem informácií o Prestashope, sa môžete dozvedieť viac, čo vo všeobecnosti tvorba internetového obchodu obnáša… viac v sekcii Tvorba eshopov

Riešenia vyvinuté na Prestashope

Nami vybrané referencie

blank

Spoľahlivosť

blank

Flexibilita

blank

Rýchlosť

blank

Dodržanie termínov