Prestashop

Platforma internetového obchodu vhodná pre stredné a väčšie riešenia

Prestashop ako eshopová platforma

V prípade, ak predpokladaný počet položiek na eshope presahuje 100, začína byť Prestashop vhodnou platformou. Bežia na ňom eshopy ako Samsung, Vodafone, Decathlon a mnohé ďalšie. S prestashopom máme bohaté skúsenosti, okrem eshopov samotných sme v našej réžii vyvinuli viacero špeciálnych modulov a prepojení s rôznymi ďalšími systémami.

Jeho hlavnou výhodou je, proti všetkým podobným riešeniam, výborný pomer ceny vývoja a rozsahu funkcionalít.

Prestashop tvorba eshopov

Prestashop – kde je vhodné ho použiť

Pokiaľ je internetový obchod vašim hlavným zdrojom príjmu, je určite vhodné vziať do úvahy tvorbu eshopu postavenú práve na tomto systéme. Prestashop je robustný systém, ktorý sa vyznačuje vysokou spoľahlivosťou a narozdiel od systému Magento sa jednoduchšie modifikuje. Tým pádom vieme Prestashop modifikovať akokoľvek podľa vašich potrieb. Vďaka dlhodobým skúsenostiam sme už pri základnom riešení od nás modifikáciami upravili Prestashop na použiteľné riešenie, nakoľko základný holo nainštalovaný systém má množstvo nedostatkov v nákupnom procese. Tieto sa nám však podarilo odstrániť a nami vyvinutý eshop na tomto systéme vie konkurovať aj omnoho drahším riešeniam vyvinutým na mieru.

Modifikovaný Prestashop
vie predbehnúť riešenia na mieru

Eshop na mieru -prestashop

Hlavné výhody systému Prestashop

Z množstva výhod sa môžete dočítať o tých najdôležitejších

Pomer ceny a kvality za vývoj

Prestashop ponúka najlepší pomer ceny za riešenie v pomere k funkcionalite pre stredné a veľké eshopové riešenia. Výhodou systému je, že väčšina častí sa dá pomerne jednoducho modifikovať, a tým vyhovieť aj náročnejším požiadavkám. Prestashop je od základu stavaný ako eshopová platforma a všetky jeho funkcionality sú k tomu prispôsobené. K základnému riešeniu je nevyhnutné dokúpiť niekoľko modulov na lokalizáciu, napríklad pre slovenské faktúry a pár ďalších.

Čítať viac

Množstvo funkcionalít

Prestashop má naozaj široké spektrum funkcionalít, či už ide o frontend alebo admin zónu, preto spomenieme iba tie najdôležitejšie. Frontend, full textové vyhľadávanie s návrhmi produktov, filtrácia produktov podľa parametrov a vlastností (vhodné pre eshopy s množstvom položiek), súvisiace produkty (k produktu je možné priradiť ďalšie odporúčané produkty, čo môže zvýšiť váš obrat), predaj nielen klasických ale aj virtuálnych produktov a mnohé ďalšie.

Čítať viac

Množstvo modulov

Prestashop je možné rozšíriť takmer o akúkoľvek funkcionalitu. Medzi najobľúbenejšie u našich zákazníkov patrí platba platobnou kartou, napríklad GoPay, CardPay. Ďalším je XML export produktov do porovnávačov cien, akým je napríklad Heureka a mnohé ďalšie. Táto platforma má k dispozícii množstvo rôznych modulov, preto je len na vás, ktoré z nich si vyberiete.

Multistore – jeden admin, viac eshopov na rôznych doménach

Táto funkcia patrí už k základu Prestashopu. Vďaka nej je možné cez jedno administračné rozhranie ovládať viacero eshopov na rôznych doménach. To znamená, že iba vy rozhodujete o tom, v ktorom eshope sa daný produkt, alebo iný údaj, zobrazí a s akými prvkami. Avšak, je potrebné myslieť na to, že táto funkcionalita má niektoré obmedzenia, ale pri spolupráci s nami, dokážeme tieto obmedzenia odstrániť.

Možnosť prepojenia s účtovnými systémami – POHODA, Money S3

Vďaka nadstavbám dokážeme Prestashop prepojiť so základnými účtovnými systémami. Pri prepájaní so systémami bude dôležité vedieť, o aké prepojenie budete mať záujem, nakoľko možností prepojenia je množstvo. Dôležité je vedieť aj to, či ide o jednosmernú alebo obojsmernú komunikáciu, t.j. či máte záujem napríklad iba o prepojenie objednávok priamo do účtovného systému, alebo chcete mať sklad aj produkty synchronizované s účtovným systémom.

Čítať viac

Ochutnávka
našich prác

Služby súvisiace s internetovým obchodom

Mohlo by vás zaujímať

Web design

Webdesign

Pokiaľ to myslíte s Prestashopom vážne, je dobré si nechať vypracovať grafický návrh na mieru prispôsobený jeho funkcionalitám… viac v sekcii Webdesign

Woocommerce

WooCommerce

Je stavaný pre e-shopy s menším počtom produktov, preto ak potrebujete jednoduchý eshop, je tou správnou voľbou… viac v sekcii WooCommerce

tvorba eshopov

Tvorba eshopov

Okrem informácií o Prestashope, sa môžete dozvedieť viac, čo vo všeobecnosti tvorba internetového obchodu obnáša… viac v sekcii Tvorba eshopov