Banner – tvorba bannerov

Tvorba bannerov pre reklamné kampane

Tvorba bannerov

Spropagujte pútavo svoju kampaň

Bannery majú v online reklame široké využitie. Používajú sa pri kampaniach na zvýšenie povedomia o značke, na predaj a remarketing. Použitie týchto bannerov je možné v kampaniach na Google Ads v obsahovej sieti a pri remarketingu. Ďalšie využitie je pri kampaniach na facebooku a instagrame. Bannery môžu mať statickú alebo dynamickú formu a môžu obsahovať animácie. Niektoré reklamné siete vyžadujú, aby bannery mali určitý maximálny objem kB.
Viac sa dozviete nižšie.

Grafické návrhy bannerov pre rôzne typy kampaní

Kde sa využívajú

Bannery pre kampaň Google Ads – obsahová sieť a remarketing

Google remarketing patrí k jednej z najefektívnejších online kampaní. Funguje na princípe – návštevník navštívi vašu webovú stránku a pomocou kódu naimplementovaného na vašu stránku, spoločnosť Google o tomto návštevníkovi vie. Na základe návštevy vašej webovej stránky začne ponúkať reklamné bannery vašej spoločnosti a tým stále udržuje vašu firmu v mysli návštevníka.

Čítať viac

Návrhy obrázkových reklám a pozadí pre facebook stránky

Pri tvorbe grafiky na facebookové reklamy je dôležité dodržiavať pravidlá tejto sociálnej siete. V opačnom prípade môže byť vaša kampaň zamietnutá alebo môžete za kampaň platiť výrazne vyššie sumy, ako v prípade, ak je grafika navrhnutá správne. Ďalším faktorom pri tvorbe je aj to, aby reklama bola dostatočne výrazná a pútavá, aby prilákala potenciálnych zákazníkov. Okrem návrhov grafiky na reklamu sa venujeme aj tvorbe hlavičiek na facebookové stránky a skupiny. Hlavičky majú veľký vplyv na prvotný dojem fb stránky alebo skupiny.

Grafické návrhy pre reklamy na instagram

Instagram je sociálna sieť založená na obrázkoch, príbehoch a videách, preto je kvalitná tvorba reklám nevyhnutnosťou. Reklama vo forme obrázka musí byť pútavá a odlišovať sa obsahom a nápadom od konkurencie. Ak si želáte, aby vaša kampaň na instagrame bola úspešná, ozvite sa nám.

Grafické návrhy reklám pre iné formy kampaní

Vyššie sme spomenuli najzákladnejšie formy, kde sa využívajú grafické návrhy kampaní v online svete. Existujú aj mnohé ďalšie možnosti, kde je možné využiť tvorbu bannerov a reklám. Ako príklady uvedieme bannery na slovenských sieťach ako zoznam.sk, sme, hospodárske noviny, reklamná kampaň Sklik a mnohé ďalšie slovenské a zahraničné portály.

Netvoríme iba grafiku, ale aj efektívne spravujeme kampaň

Efektívna správa kampaní – menšie náklady, vyšší profit

google ads ikona

Kampaň Google Ads

Na efektívnu kampaň nestačia iba dobre navrhnuté bannery, ale rovnako dôležité je aj jej správne nastavenie… viac v sekcii Správa Google Ads

Facebook

Kampaň pre Facebook

Chceli by ste vyšší počet zákazníkov a návštevníkov? Efektívne nastavenie facebook reklamy vám v tom pomôže… viac v sekcii Facebook kampaň

Instagram ikona

Kampaň na Instagrame

Získajte viac zákazníkov cez instagram reklamu prostredníctvom jej správneho nastavenia… viac v sekcii Instagram kampaň