« Back

Programovanie a vývoj mobilných aplikácií

Mobilné aplikácie, ktoré pomôžu rozvinúť váš biznis alebo nápad

Mobilná aplikácia môže výrazne zefektívniť váš firemný systém a priniesť vám lepší prehľad o vašich zamestnancoch, a zároveň vám zjednoduší prístup k údajom firemného systému nech ste kdekoľvek.

blank

Vývoj mobilných aplikácií

Druhy mobilných aplikácií

Webdesign grafika na web stránku

Čo sú to natívne aplikácie pre iOS a Android?

Na rozdiel od hybridných aplikácií založených na HTML5 majú natívne mobilné aplikácie viacero výhod. Medzi výhody natívnych aplikácií patrí to, že dokážu plne využívať podporu zariadenia, t.j. plný prístup ku GPS lokácii, kamere na zariadení, mikrofónu, kontaktom atď. Vďaka týmto vlastnostiam je možné takúto aplikáciu použiť na akýkoľvek účel. Ďalšou výhodou je, že natívne aplikácie pracujú na väčšine zariadeniach rýchlejšie a stabilnejšie v porovnaní s hybridnými aplikáciami.

Rozsiahlejšie a náročnejšie projekty preto odporúčame robiť natívne. Nevýhodou natívnych aplikácií je to, že musia byť vytvorené na všetky platformy, na ktorých budú využívané. To znamená, že ak chcete aby vaša aplikácia fungovala pre užívateľov iPhone aj Android, musia sa naprogramovať dve aplikácie, jedna pre iOS (iPhone) a druhá pre zariadenia pracujúce na systéme Android.

Po vývoji je aplikáciu možné umiestniť do oficiálnych predajní Apple store, alebo Google play.

Grafika na web

Hybridné aplikácie

Hybridné aplikácie ponúkajú oproti klasickým natívnym aplikáciam niekoľko výhod. Medzi hlavné patrí, že sa v zariadení chovajú rovnako ako natívne. Ďalšou výhodou je, že sú stavané na kódoch, ktoré sa používajú pri webových riešeniach. To znamená, že pri prechode výrobcu operačného systému na vyššiu verziu mnohokrát nie je potrebné ich prerobenie na novú verziu operačného systému. Ďalšou nespornou výhodou je, že narozdiel od natívneho vývoja, stačí vytvoriť iba jednu aplikáciu a aplikácia sa nemusí vyvíjať pre viac zariadení samostatne, čo šetrí peniaze aj čas pri vývoji.Takúto aplikáciu využijete, ak potrebujete vyvinúť aplikáciu s menším počtom funkcionalít a nemáte príliš vysoké nároky na rozloženie prvkov.

Zaujalo vás programovanie aplikácií ?

Pravdepodobne budete mať záujem aj o nasledovné služby

firemný systém a automatizácia

Firemné systémy

Aplikácie
k systému

Aplikácie sú často rozšírením firemného systému. Z tohto systému by vás mohla zaujímať nasledovná sekcia.

Webdesign Bratislava

UI a UX

grafika pre užívateľské
rozhranie

Vaša nová aplikácia bude pravdepodobne potrebovať aj návrh vizuálu, pre vás možno bude zaujímať nasledovná sekcia

blank

Vývoj na mieru

napojenie vašej
aplikácie

Mobilná aplikácia môže fungovať buď samostatne alebo môže byť prepojená s rozsiahlejším systémom, preto vás môže zaujať nasledovná sekcia

blank

Spoľahlivosť

blank

Flexibilita

blank

Rýchlosť

blank

Dodržanie termínov