« Back

Tvorba web stránok

WordPress, TYPO 3 alebo iné riešenie

Tvorba web stránok zahŕňa viacero činností z portfólia našich služieb. Vo väčšine prípadov je k vytvoreniu web stránky potrebný grafický návrh, takzvaný webdesign, nakódovanie šablóny podľa webdesignu, a nasadenie vhodného redakčného systému na správu obsahu, ktorý sa nachádza na web stránke. Web stránka môže obsahovať aj rôzne efekty, prípadne ďalšie funkcionality, aby čo najlepšie plnila svoj účel.

blank

Tvorba web stránok – čo je dobré vedieť

Pred tým ako sa rozhodnete pre novú web stránku

tvorba web stránok webdesign

Webdesign vs. šablóna – prehľadný webdesign prinesie viac zákazníkov

Pri grafickom návrhu web stránky si môžete vybrať z viacerých alternatív. Medzi základné patria webdesign na mieru alebo sa môžete rozhodnúť pre web stránku, ktorá je tvorená na šablóne (t.j. hotový grafický návrh). Obe z týchto riešení majú svoje výhody aj nevýhody.

Webdesign na mieru
Grafický návrh na mieru prináša množstvo výhod, ako je unikátna webová prezentácia, ktorá je pre zákazníka dôveryhodnejšia, nakoľko sa nepodobá na žiadnu inú web stránku konkurencie. Web stránka je prehľadnejšia, lepšie čitateľná a odzrkadľuje presné potreby vašich zákazníkov. Viac sa dozviete v sekcii Webdesign.

Tvorba web stránok na šablóne (template)
Pri web stránke, ktorá je vytvorená na šablóne, je jej hlavnou výhodou cena, nakoľko nie je nevyhnutné vytvárať grafický design na mieru. Vo väčšine prípadov sú šablóny priamo integrované do niektorého z redakčných systémov, a tým pádom odpadá položka za implementáciu dizajnu do redakčného systému. Navyše vo veľa prípadoch sa šablóna dá modifikovať k vašim firemným farbám. Nevýhoda tohto riešenia spočíva v tom, že web stránka postavená na šablóne je vo väčšine prípadov vytvorená iba na prvotný wau efekt, čím vznikajú neprehľadné prezentácie, ktoré nespĺňajú základné webové štandardy. Nie vždy sú ideálne kódované a v prípade dorábok môžu byť úpravy takejto šablóny veľmi náročné a neefektívne. Vďaka nie práve ideálnej štruktúre a rýchlosti načítavania takejto web stránky, mávajú takéto weby problém umiestniť sa vo vyhľadávačoch na vyhľadateľnom mieste. Mnohokrát sa tiež stáva, že po naplnení textu na web stránku už web nevyzerá tak dobre, nakoľko šablóna nebola navrhovaná na vaše potreby, ale iba na wau efekt.

wordpress a typo 3 cms

Redakčný systém CMS – ovládajte web stránku jednoducho

Redakčný systém slúži na správu obsahu vašej web stránky. Vďaka redakčnému systému viete na web stránke upravovať texty, pridávať fotografie, videá a iný obsah. Navyše, nami používané redakčné systémy majú množstvo doplnkových modulov, vďaka ktorým dokážeme obyčajnú webovú prezentáciu doplniť o množstvo nadstavieb a funkcií, ako sú napríklad eshop, rôzne kontaktné formuláre, konfigurátory, objednávkové systémy a množstvo iných služieb, vďaka ktorým dokážete vytvoriť lepšiu interakciu so zákazníkom, a tak vytvoriť väčší dopyt po vašich produktoch alebo službách. Naša firma dokáže vytvoriť web stránku na v podstate akomkoľvek CMS systéme, avšak vzhľadom na naše skúsenosti a čo najoptimálnejší pomer cena/prínos, ako aj prehľadnosť a jednoduchosť systému pre užívateľa, odporúčame našim zákazníkom podľa rozsahu webovej prezentácie použitie redakčného systému WordPress alebo TYPO3. Viac o jednotlivých systémoch sa dočítate na podstránke WordPress a TYPO 3.

blank

Mobilná verzia web stránky – prinesie viac zákazníkov

Všetky nami vytvorené web stránky obsahujú responzivitu, t.j. prispôsobujú sa veľkosti obrazoviek mobilných zariadení a tabletov. V mnohých segmentoch dosahuje návštevnosť web stránky prostredníctvom mobilného telefónu 80% – 90%, preto odporúčame mobilnú verziu web stránky nepodceňovať. Mnohokrát, najmä pri webových prezentáciách s väčším množstvom obsahu, nemusí byť klasická responzívna verzia web stránky dostačujúca a kvôli lepšej prehľadnosti vieme vytvoriť špeciálnu verziu web stránky pre mobil. To prináša mnoho benefitov vo forme prehľadnosti, rýchlosti načítania web stránky prostredníctvom mobilu pri pomalšom pripojení, ako aj benefity v pozíciach vo vyhľadávači Google, nakoľko mnohokrát algoritmus Google uprednostňuje vo výsledkoch vyhľadávania práve túto mobilnú verziu.

tvorba web stránok efekty

Efekty na web stránke – upútajte zákazníka

Pri tvorbe web stránok  na zvýraznenie dôležitej časti a upútanie zákazníka na ňu vieme použiť rôzne grafické efekty, napríklad rotáciu produktov, vyskakovacie prvky stránky, animácie a množstvo ďalších. Ako sme už spomínali, keďže efekty na web stránke slúžia na zvýraznenie dôležitých informácií, netreba to s nimi preháňať, nakoľko nesprávne použité efekty môžu zákazníkovu pozornosť odviesť od pointy jeho návštevy a web stránku môže zatvoriť a odísť na inú.

SEO, PPC, marketing

SEO, platená reklama, marketing – aby ľudia o vašej web stránke vedeli

Predpokladaný marketing alebo SEO má veľký vplyv na štruktúru, rozsah a cenu web stránky. Či už sa rozhodnete pre SEO alebo platenú internetovú reklamu, bude tvorba web stránky náročnejšia z nasledovných dôvodov.

SEO – optimalizácia pre vyhľadávače – stabilná návštevnosť web stránky vďaka vysokým pozíciám v Google
Výhodou optimalizácie je, že vhodne optimalizovaná stránka pre vyhľadávač a jej následné umiestnenie vo vysokých pozíciách na kľúčové slovo, vám môže priniesť zákazníkov bez nutnosti platenia akejkoľvek reklamy, pričom vyššia počiatočná investícia do tvorby web stránky sa vám môže veľmi rýchlo vrátiť. Pokiaľ sa rozhodnete pre túto možnosť, je vývoj web stránky o dosť náročnejší, ako keď získavanie nových zákazníkov prostredníctvom SEO nepotrebujete. Na dobré výsledky vo vyhľadávaní Google je nutné na web stránke urobiť množstvo práce navyše, ako príklady uvedieme optimalizáciu rýchlosti web stránky, úpravu textov na web stránke (copywrighting), štruktúru textu, vo väčšine prípadov je nutný aj väčší rozsah informácií na web stránke a mnohé iné faktory. Rozsah úprav bude závisieť od kľúčového slova, na ktoré sa vo výsledkoch vyhľadávania chcete dostať na vysoké pozície, a sily vašej konkurencie. Viac v sekcii SEO.

Platená reklama – okamžitý štart businessu
Platená reklama má viacero foriem. Môžete si vybrať z viacerých možností: propagácia cez Google Ads, Facebook alebo Instagram. Existujú aj iné formy platenej reklamy, ale vzhľadom na krátkosť textu sa budeme venovať len tým najzákladnejším. Pri platenej reklame si treba uvedomiť, že cena za platenú reklamu sa môže hýbať v stovkách až v mnoho tisícoch eur mesačne, a k tomu by mala byť prispôsobená aj web stránka, najmä čo sa týka intuitívnosti, prehľadnosti a rýchlosti. Preto v prípade, ak web stránka nebude spĺňať tieto parametre, môžu byť prostriedky vynaložené na reklamu minuté neefektívne. Viac v sekcii Platená reklama.

fotografie na web stránku

Použitie fotografií a obsahu – fotografia ako pilier pútavej grafiky

Fotografie, prípadne iné grafické prvky tvoria takmer neoddeliteľnú súčasť web stránky a sú dôležité pre správne odprezentovanie vašich produktov alebo služieb. Pri obsahu web stránky je na výber z viacerých možností, ako tento obsah získať a použiť ho.

Fotografie
Fotografie je možné získať z bezplatných alebo platených fotobaniek. Nevýhodou bezplatných fotobaniek je, že obsah vo väčšine prípadov nie je totožný so zámerom klienta. V prípade použitia platených fotobaniek je obsah omnoho pestrejší, ale vo väčšine prípadov má aj vplyv na konečnú cenu web stránky, najmä pri rozsiahlejších prezentáciách, ktoré obsahujú veľa fotiek. Ďalšou možnosťou je nechať si nafotiť vlastné fotografie profesionálnym fotografom. Viac sa dozviete v sekcii Fotografie.

Ikony a ilustrácie
Existujú databázy ikon, kde je možné ikony zakúpiť. Ponuka ikon je veľmi široká, ale nie vždy všetky ikony, ktoré vystihujú daný produkt a službu, ku sebe ladia. Preto niekedy výber vhodných ikon zaberie množstvo času. V prípade, ak nebude možné nájsť vhodné ikony, vieme na web stránke použiť alternatívny obsah vo forme ilustrácií a obrázkov, alebo vieme vytvoriť ikony alebo ilustrácie na mieru.

Infografika
Na správne odprezentovanie postupu alebo technológie je infografika tou správnou voľbou. Vo väčšine prípadov je nutné ju vytvoriť na mieru. Viac v sekcii Infografika

copywrighting texty na web stránku

Copywrighting – text ako základ kvalitnej web stránky

Tvorba web stránok a vplyv textu na hodnotu web stránky je jednou z najdôležitejších vecí. Je nutné si uvedomiť, že zákazník na váš web neprišiel pozerať efekty a zbytočné ilustrácie, ale v prvom rade prišiel získať potrebné informácie. Množstvo ľudí má mylný dojem, že potenciálny zákazníci web stránky nečítajú. Vďaka našim analytickým nástrojom vieme zodpovedne prehlásiť, že 90% návštevníkov prišlo na stránku práve kvôli prečítaniu dôležitých informácií. Práve z tohto dôvodu je dôležité, aby boli texty pre potenciálneho zákazníka písané pútavo a zrozumiteľne. V prípade, ak máte záujem aj o optimalizáciu pre vyhľadávače, je navyše nevyhnutné, aby sa v texte nachádzali kľúčové slová. Text na stránke musí byť nielen dobre napísaný, ale aj dobre štrukturovaný a je potrebné používať aj správnu typografiu.

typografia

Typografia – lepšia čitateľnosť a vzhľad web stránky

Jednou z podceňovaných vecí pri tvorbe web stránok je typografia. Typografia je však veľmi dôležitá, nakoľko má vplyv na čitateľnosť textu, prehľadnosť, ako aj celkový vzhľad stránky. Pri typografii sa snažíme vo väčšine prípadov vychádzať z corporate identity, avšak mnohokrát fonty navrhnuté dizajnérom, ktorý vytváral pôvodnú corporate identity spoločnosti, sú pre web nepoužiteľné, alebo si vyžadujú zakúpenie špeciálnej licencie na zobrazenie takéhoto fontu na webe. Z tohto dôvodu je dôležité si už pri zakladaní firmy na tvorbu corporate identity zvoliť firmu, ktorá problematike rozumie. Viac v sekcii Corporate identity.

Pri tvorbe web stránok vás môže zaujímať

Služby súvisiace s tvorbou web stránok

Webdesign Bratislava
blank

Webdesign

Grafický návrh
web stránky

Kvalitný webdesign pomôže nielen upútať pozornosť zákazníka, ale aj zvýšiť predaj vašich produktov a služieb… viac v sekcii Webdesign

blank

Wordpress

Vývoj – tvorba
web stránok

Vo WordPresse dokážeme vyvinúť takmer všetko,avšak tento systém má určité obmedzenia…viac sa dozviete v sekcii WordPress

blank

TYPO3

Programovanie – tvorba
portálov, systémov

Na väčšie projekty využívame systém TYPO3, kde dokážeme tento systém modifikovať a vytvoriť na ňom akýkoľvek projekt …viac v sekcii TYPO3

Tvorba web stránok – referencie

Prezrite si naše práce

blank

Spoľahlivosť

blank

Flexibilita

blank

Rýchlosť

blank

Dodržanie termínov