Sieť kín na slovensku, v čechách a rumunsku

Od výberu filmu až po vstupenku do kina

Webdesign cinemax

Popis projektu

Pre sieť kín CINEMAX sme vytvorili komplexné riešenie od tvorby web stránky, mobilnú verziu, návrh web predaja vstupeniek, zobrazovanie programu v kinách pred sálami až po prepojenie s kinovým a pokladničným systémom. Web stránku sme vytvorili na redakčnom systéme TYPO3 a prepojili sme ju so systémom DISDATA. Web stránka obsahuje filtrácie, a pracuje naraz s vyše 70 kinosálami po celom území SR.

Výzvy pri projekte

vysoká návštevnosť webu a komplikovanosť riešenia

Jednou z najťažších úloh pri tomto projekte bolo navrhnúť čo najintuitívnejšiu logiku celého nákupného procesu vstupeniek. Nakoľko pôvodná web stránka spoločnosti, vzhľadom na vek, bola postavená na úplne odlišnej logike a nebola vhodná pre použitie na takmer žiadnom mobilnom zariadení. Ďalším problémom, ktorému sme pri vývoji museli čeliť, bola rozdielnosť veľkostí sál pri nákupnom procese. Z týchto dôvodov sme museli spracovať úplne odlišný layout pre počítačovú verziu a špeciálny layout s úplne odlišným vzhľadom a funkcionalitami pre mobilnú verziu.
Ďalšou výzvou bolo odladenie rýchlosti načítania web stránky a zníženie záťaže na webový server .
Ako celý projekt dopadol si môžete pozrieť na linku uvedenom nižšie…

Web design

Web design / UI /UX

Programovanie na mieru

Kódovanie webu

Nákupný proces

Nákup lístkov

Mobilná verzia

Mobilná verzia

Tvorba webu cinemax

Grafický dizajn

Pri návrhu grafického dizajnu sme najväčší dôraz kládli na čo najjednoduchší výber časov a lístkov pri zvolenom filme. Prioritou taktiež bolo, aby web stránka bola čo najprehľadnejšia nielen na počítačovom zobrazení, ale najmä na mobilných telefónoch vzhľadom k tomu, že väčšina zákazníkov navštevuje túto stránku prostredníctvom mobilného telefónu. Keďže použitie klasického webového rozhrania by v tomto prípade neprichádzalo do úvahy, museli sme kvôli prehľadnosti mobilnej verzie stránky preusporiadať prvky úplne inak ako sú navrhnuté na desktopovej verzii.

Mobilná verzia web stránky

Pre jednoduchšie použitie na mobile

Cimenax mobilná verzia

Od ojednávky k vstupenke do kina

stačí iba prísť do kina a ukázať mobil

Pri tvorbe riešenia sme vytvárali kompletný nákupný proces od výberu filmu a času cez nákup vstupeniek na konkrétne sedadlá v kine až po rôzne špeciality ako sú rozdielne ceny vstupeniek do jednotlivých radov kinosály, aplikáciu kupónov na zľavy, prípadne lístky zadarmo. Taktiež sme, okrem jednoduchosti objednávky, riešili aj prepojenie nákupného procesu priamo s kasami jednotlivých kín a generovaním online vstupeniek, ktoré majú zákazníci po zakúpení vo svojom mobilnom telefóne a môžu sa nimi preukázať pri vstupe do kina.

Obrazovky pred sálami

Web stránka postavená na TYPO 3 neobsahuje iba nákupný proces, ale zároveň je aj riadiacim centrom pre celú sieť kín. Pomocou vytvoreného systému sa filmy a časy nezobrazujú iba na web stránke, ale údaje sú zobrazené aj pri fyzickom nákupe lístkov a zároveň je program distribuovaný aj na obrazovky pred jednotlivými sálami, čo umožňuje návštevníkovi kina ľahšie nájsť požadovanú sálu a film, na ktorý má zakúpený lístok.

Prepojenie na obrazovky pre sálami

Náhľady cinemax

Web

Tvorba web stránky pre sieť kín
Tvorba objednávkového procesu pre kino

Mobil

Mobilná verzia web stránky
Copyright © 2022 Abcdesign.sk