Tvorba eshopov

Prestashop, woocommerce, magento, eshop na mieru

Tvorba eshopu B2B a B2C na akejkoľvek platforme

Pri tvorbe eshopu je dôležité sa rozhodnúť pre správne riešenie. Kvalita navrhnutého riešenia je, okrem marketingu, jedným z najväčších vplyvov na úspešnosť, či neúspešnosť predaja daného produktu. Pre úspešný predaj je najdôležitejšie, aby bol eshop čo najprehľadnejší a nákup bol pre zákazníka čo najjednoduchší.

Chcete predávať tovar na internete ? Ozvite sa nám a spolu nájdeme najlepšie riešenie.

Tvorba eshopu na mieru – prečo je to dôležité

V dnešnej dobe existuje nepreberné množstvo eshopových riešení ako aj platforiem na prenájom. Z toho vyvstáva otázka, prečo si nechať eshop vypracovať na mieru. Odpoveď je jednoduchá. Eshop slúži na predaj produktov a preto by mal byť čo najprehľadnejší, logicky usporiadaný a zákazník by na ňom mal vedieť nakúpiť čo najjednoduchšie. V praxi sa stáva, že množstvo internetových obchodov vyzerá na prvý pohľad jednoducho a prehľadne. Avšak, kvôli nedomysleniu jednotlivých krokov nákupného procesu, množstvo zákazníkov z eshopu odíde. Prínos eshopu na mieru ocenia najmä majitelia internetových obchodov, ktorí investujú peniaze do reklamy. Bežne sa stáva, že priemerné mesačné náklady na reklamu eshopu sa pohybujú medzi 3 000 až 10 000 eur. Pri takýchto investíciách je každý zákazník, ktorý na eshope nenakúpi, stratou. Ak nechcete strácať zákazníkov, je extrémne dôležité, aby váš eshop spĺňal všetky prvky jednoduchého nákupu, aby na ňom zákazník vedel čo najrýchlejšie nájsť požadovaný tovar, porovnať si jeho parametre a nakúpiť ho.

Kvalitné eshopové riešenie na mieru vieme vypracovať už od 4 500 eur.

Správny eshop sa orientuje na zákazníka
to je základ úspechu

Čo potrebujete vedieť, ak sa rozhodnete pre tvorbu eshopu

Informácie, na základe ktorých vieme navrhnúť najlepšie riešenie

Rozpočet na eshop

Najväčší vplyv na výber vhodného riešenia má rozpočet na tvorbu eshopu. Pri nižších rozpočtoch vieme dodať kvalitné riešenie, ktoré obsahuje iba základné funkcionality. Takýto eshop predstavuje vhodnú voľbu pre začínajúce alebo malé podnikanie. Rozpočet má veľký vplyv na použitie vhodnej platformy, od ktorej závisí ako bude možné do budúcnosti eshop rozvíjať.

Čítať viac

Funkcionality eshopu

V prípade funkcionalít je pre nás dôležité poznať vaše požiadavky, na základe ktorých vieme navrhnúť výber vhodnej platformy s ohľadom na váš rozpočet. To platí aj v prípade, ak sa rozhodnete pre eshop postavený na open source. Drahšie riešenia postavené na systéme Prestashop alebo Magento majú množstvo nadštandardných funkcionalít už v základe, ale na niektoré je potrebné zakúpiť, nainštalovať, prípadne upraviť jednotlivé moduly, čo môže mať hlavne pri komplikovanejších riešeniach, výrazný vplyv na cenu.

Čítať viac

Počet položiek

Rovnako, ako pri predchádzajúcich bodoch, je pre nás dôležité vedieť odhadovaný počet položiek, ktoré má váš eshop obsahovať pri spustení alebo do budúcna. Na základe počtu položiek vieme navrhnúť vhodný výber platformy. V prípade malého počtu položiek nie je nutné používať sofistikované platformy, ktoré sú náročnejšie na modifikáciu.

Čítať viac

Marketing, propagácia eshopu, budovanie značky

Okrem tvorby eshopu je potrebné si zvoliť aj vhodnú formu propagácie. Na propagáciu vášho internetového obchodu existuje mnoho možností, ako sú SEO optimalizácia, platená reklama Google Ads, Facebook, Instagram, printová, rozhlasová alebo televízna reklama a ďalšie iné formy. Každá forma marketingu má svoj účel a na základe vašich požiadaviek na propagáciu vyberieme tú najvhodnejšiu formu.

Čítať viac

Platforma eshopu

Ako bolo už viackrát spomenuté, platforma eshopu tvorí jeho základ. Vhodnú platformu vám vieme poskytnúť v závislosti od ostatných vašich požiadaviek. Na menšie eshopy odporúčame použiť WooCommerce alebo OpenCart. Pre stredné a väčšie riešenia odporúčame Prestashop, prípadne Magento. Pri špeciálnych požiadavkách a nadmerne vysokej návštevnosti vieme pre tieto platformy naprogramovať aj frontend na mieru, ktorý dá eshopu neobmedzenú funkcionalitu a extrémne vysokú rýchlosť načítania.

Ochutnávka
našich prác

Najpoužívanejšie platformy pre eshop

Nami najpoužívanejšie platformy eshopov

Woocommerce

WooCommerce

Pre jednoduchšie e-shopy s menším množstvom produktov odporúčame vzhľadom na jednoduchosť, e-shop postavený na WooCommerce

Prestashop

Prestashop

Riešenie vhodné na tvorbu internetového obchodu stredného alebo väčšieho rozsahu s množstvom funkcionalít a nadstavieb… viac v sekcii Prestashop

Magento

Magento

Podobne ako Prestashop, je vhodný na stredné a veľké e-commerce riešenia, avšak oproti Prestashopu je náročnejší na úpravy na mieru…