« Back

Tvorba eshopov a ecommerce

Prestashop, woocommerce, magento, alebo eshop na mieru.
Zvoľte si to najlepšie riešenie

Pri tvorbe eshopu je dôležité sa rozhodnúť pre správne riešenie. Kvalita navrhnutého riešenia je, okrem marketingu, jedným z najväčších vplyvov na úspešnosť, či neúspešnosť predaja daného produktu. Pre úspešný predaj je najdôležitejšie, aby bol eshop čo najprehľadnejší a nákup bol pre zákazníka čo najjednoduchší.
Chcete predávať tovar na internete ? Ozvite sa nám a spolu nájdeme najlepšie riešenie.

blank

Čo potrebujete vedieť, ak sa rozhodnete pre tvorbu eshopu

Informácie, na základe ktorých vieme navrhnúť najlepšie riešenie

blank

Rozpočet

Najväčší vplyv na výber vhodného riešenia má rozpočet na tvorbu eshopu. Pri nižších rozpočtoch vieme dodať kvalitné riešenie, ktoré obsahuje iba základné funkcionality. Takýto eshop predstavuje vhodnú voľbu pre začínajúce alebo malé podnikanie. Rozpočet má veľký vplyv na použitie vhodnej platformy, od ktorej závisí ako bude možné do budúcnosti eshop rozvíjať. Internetový obchod dokážeme vytvoriť v podstate v akomkoľvek rozpočte. Na základe sumy, ktorú chcete do eshopu investovať, vám vieme odporučiť správne riešenie.

blank

Funkcionality eshopu

V prípade funkcionalít je pre nás dôležité poznať vaše požiadavky, na základe ktorých vieme navrhnúť výber vhodnej platformy s ohľadom na váš rozpočet. To platí aj v prípade, ak sa rozhodnete pre eshop postavený na open source. Drahšie riešenia postavené na systéme Prestashop alebo Magento majú množstvo nadštandardných funkcionalít už v základe, ale na niektoré je potrebné zakúpiť, nainštalovať, prípadne upraviť jednotlivé moduly, čo môže mať hlavne pri komplikovanejších riešeniach, výrazný vplyv na cenu. Pri vývoji na mieru je potrebné myslieť na to, že každú nadštandardnú funkcionalitu je nutné naprogramovať. Z tohto dôvodu odporúčame vývoj na mieru iba pre naozaj veľké projekty.

blank

Počet položiek

Rovnako, ako pri predchádzajúcich bodoch, je pre nás dôležité vedieť odhadovaný počet položiek, ktoré má váš eshop obsahovať pri spustení alebo do budúcna. Na základe počtu položiek vieme navrhnúť vhodný výber platformy. V prípade malého počtu položiek nie je nutné používať sofistikované platformy, ktoré sú náročnejšie na modifikáciu. Napríklad, ak váš eshop bude obsahovať 50 položiek, nie je nutné, aby obsahoval filtráciu produktov, prípadne rozsiahlu kategorizáciu, preto je pre takúto formu internetového obchodu vhodné použiť jednoduchšiu a lacnejšiu platformu.

blank

Marketing, propagácia eshopu, budovanie značky

Okrem tvorby eshopu je potrebné si zvoliť aj vhodnú formu propagácie. Na propagáciu vášho internetového obchodu existuje mnoho možností, ako sú SEO optimalizácia, platená reklama Google Ads, Facebook, Instagram, printová, rozhlasová alebo televízna reklama a ďalšie iné formy. Každá forma marketingu má svoj účel a na základe vašich požiadaviek na propagáciu vyberieme tú najvhodnejšiu formu. V prípade zakladania úplne nového eshopu budete pravdepodobne potrebovať navrhnúť aj logo, prípadne iné propagačné materiály.

blank

Platforma eshopu

Ako bolo už viackrát spomenuté, platforma eshopu tvorí jeho základ. Vhodnú platformu vám vieme poskytnúť v závislosti od ostatných vašich požiadaviek. Na menšie eshopy odporúčame použiť WooCommerce alebo OpenCart. Pre stredné a väčšie riešenia odporúčame Prestashop, prípadne Magento. Pri špeciálnych požiadavkách a nadmerne vysokej návštevnosti vieme pre tieto platformy naprogramovať aj frontend na mieru, ktorý dá eshopu neobmedzenú funkcionalitu a extrémne vysokú rýchlosť načítania.

Najpoužívanejšie platformy na eshop

Nami najpoužívanejšie platformy eshopov

blank

WooCommerce

Jednoduchý eshop
na WordPress

Pre jednoduchšie e-shopy s menším množstvom produktov odporúčame vzhľadom na jednoduchosť, e-shop postavený na WooCommerce

blank

Prestashop

Eshop, ktorý zvládne
takmer všetko

Riešenie vhodné na tvorbu internetového obchodu stredného alebo väčšieho rozsahu s množstvom funkcionalít a nadstavieb… viac v sekcii Prestashop

blank

Magento

Systém pre rozsiahle
eshopy

Podobne ako Prestashop, je vhodný na stredné a veľké e-commerce riešenia, avšak oproti Prestashopu je náročnejší na úpravy na mieru… viac o Magento

Príklady nami vytvorených eshopov

Pozrite si naše práce

blank

Spoľahlivosť

blank

Flexibilita

blank

Rýchlosť

blank

Dodržanie termínov