Spring Boot

Nadstavba Javy a Kotlinu

Čo je to Spring Boot

Spring Boot je tzv. „framework“ pre dva príbuzné programovacie jazyky – Java a Kotlin. Nazvané boli oba podľa ostrovov (Jáva v Indonézii a Kotlin pri Petrohrade).

Java je jedným z najstarších široko používaných programovacích jazykov. Bola vyvinutá firmou Sun Microsystems, ktorú neskôr kúpil databázový gigant Oracle. Používa sa hlavne pre vývoj väčších systémov pre stredné a veľké firmy.

Kotlin je mladší a efektívnejší brat Javy. Kompilujú sa však do rovnakého „bajtkódu“ (bytecode), čiže finálne bežia na tom istom základe.

Od roku 2017 odporúča Google práve Kotlin na vývoj mobilných aplikácií pre Android. Drvivá väčšina androidových aplikácii je tak naprogramovaná v Kotline, vrátane Google Maps a Drive a prakticky všetkých ďalších Google aplikácií.

Spring Boot umožňuje rýchle, efektívne programovanie v prostredí týchto dvoch mohutných jazykov. Ako framework poskytuje v správnych rukách záruku „správne napísaného“ kódu s najlepšími programátorskými praktikami.

Kedy je vhodný Spring Boot/Kotlin

Ako sme už písali, je to práve pri väčších projektoch, či sú to internetové portály, rozsiahlejšie, či sofistikovanejšie webové stránky, alebo interné firemné systémy.

Spring Boot/Kotlin potiahnu dlhodobo a stabilne ľubovoľne rozsiahle projekty.

Druhou výhodou je možnosť ich efektívneho rozširovania a modifikácií.

Ak chcete byť na úrovni aj s najväčšími svetovými korporáciami, Kotlin je tá správna cesta.

Pre mobilné androidové aplikácie je dnes Spring Boot s Kotlinom to najlepšie riešenie.

Založený na jazyku Java
vhodný na akékoľvek nasadenie

Spring Boot/Kotlin je správne riešenie keď je v správnych rukách

Keďže hovoríme o rozsiahlych stránkach a veľkých systémoch, pre túto technológiu sú dlhodobé skúsenosti absolútnou nevyhnutnosťou.

Naši programátori robili a zefektívňovali veľké firemné systémy pre také svetové firmy, akou je napríklad nemecký gigant Braun, pripravovanú českú sociálnu sieť pre umelcov Crowning arts, či lekársku kliniku sídliacu na Manhattane v New Yourku Bodhi.

Dokonalé poznanie aspektov takýchto veľkých systémov je predpokladom úspešného ukončenia aj superveľkého projektu.

Práve tieto znalosti a skúsenosti ponúkame aj vám.

Kde je možné využiť Spring Boot

Najčastejšie využitie

Projektová dokumentácia na vývoj

Projektová dokumentácia

Spring Boot sa využíva pri väčších projektoch, pri ktorých je potrebné vypracovať aj projektovú dokumentáciu… viac v sekcii Projektová dokumentácia

tvorba firemných systémov

Firemný systém

Spring Boot sa využíva na vývoj back-endu pri tvorbe firemného systému na mieru… viac v sekcii Tvorba firemných systémov

tvorba portálov

Tvorba portálov

Pri tvorbe veľkých portálov je Spring Boot veľmi vhodný nástroj práve vďaka svojim možnostiam rozširovania projektu… viac v sekcii Tvorba portálov