React.js

Pre výkonný front-end

Čo je to React.js

React je front-endová technológia, t.j. používa sa na vytvorenie viditeľnej grafickej časti webového riešenia. Je to nadstavba („framework“), respektíve knižnica programovacieho jazyka Javascript, ktorý je jazykom pre obsluhu webových prehliadačov.

React bol vyvinutý Facebookom a je dnes najpoužívanejším riešením pre front-end, slúži najmä na veľké portály, alebo väčšie webové stránky.

Táto technológia umožňuje definovať jednotlivé graficko-funkčné komponenty a potom z nich webovú stránku poskladať do jedného premysleného celku. Opakujúce sa komponenty, ako napríklad tlačidlá alebo bannery sa dajú „klonovať“. Zadefinujete raz, použijete mnohokrát.

Kedy je vhodný React.js

React je vhodné riešenie pre väčšie projekty – rozsiahlejšie webové stránky, či portály s väčšou funkcionalitou. Takýmto projektom React zabezpečuje – v rukách odborníkov – dobrú rýchlosť tvorby prednej časti webu a flexibilné rozmiestňovania veľkého množstva prvkov na veľké množstvo podstránok.

Pri menších projektoch je React „zbytočne veľké“ riešenie – náklady a čas potrebný na jeho inštaláciu a nastavenia nie sú opodstatnené napríklad pre stránku desiatimi podstránkami a bez špeciálnej funkcionality.

Doprajte vášmu riešeniu raketovú rýchlosť
vďaka React.js

S Reactom to treba vedieť

React je vynikajúcim služobníkom, keď viete, ako na to. S nami je v správnych rukách.

Keď Facebook vyvinul túto tehcnológiu, nemyslel pri tom na dnes dôležité potreby, akými sú rýchlosť a SEO (optimalizácia vyhľadávania).

Neskôr k nemu teda pribudla ďalšia technológia, next.js. Next generuje jednotlivé stránky ešte na serveri a na front-end ich posiela už vo finálnej forme. Týmto sa jednak zvyšuje rýchlosť a takisto je takáto stránka ľahko čitateľná robotmi Google.

Podobne, jednotlivé komponenty pre stránku sa dajú vyskladať v rôznych ďalších pomocných front-endových technológiách, napríklad Bootstrap, alebo Tailwind CSS.

Je však treba vedieť, pri akom projekte použiť akú technológiu, aby bol vývoj a fungovanie webu čo najefektívnejšie.
Preto treba prácu zveriť do rúk tímu s dlhoročnými skúsenosťami. To vám ponúkame, ak sa rozhodnete pre nás.

Kde je možné využiť React.js

Najčastejšie využitie

Projektová dokumentácia na vývoj

Projektová dokumentácia

React.js sa využíva pri väčších projektoch, pri ktorých je potrebné vypracovať aj projektovú dokumentáciu… viac v sekcii Projektová dokumentácia

tvorba firemných systémov

Firemný systém

React je možné použiť na front-end (to, čo vidí užívateľ) pri tvorbe firemného systému na mieru… viac v sekcii Tvorba firemných systémov

tvorba portálov

Tvorba portálov

Pri tvorbe veľkých portálov je React.js veľmi vhodný nástroj práve vďaka svojim možnostiam rozširovania projektu… viac v sekcii Tvorba portálov