Tvorba portálov

Vytvoríme portál podľa vašich predstáv

Vytvoríme portál na mieru

Na základe vašej predstavy vám vieme vytvoriť akýkoľvek portál, či už sa jedná o vyhľadávač produktov, áut, informácií, blogov, aukcií alebo iných. V zásade nezáleží na tom, či plánujete vyvinúť osobný portál, regionálny, spravodajský alebo vládny, prípadne obchodný portál. Vývoj každého z nich má svoje úskalia. O problematike portálu sa dozviete v sekcii nižšie.

Vývoj portálu na mieru

Vývoj portálu – ako to prebieha

Tvorba portálu je vo väčšine prípadov náročným projektom, ktorý si vyžaduje mnohé technické ako aj programátorské znalosti. Pred tým, ako sa rozhodnete pre vývoj takéhoto riešenia, je dobré mať zodpovedané otázky funkčnosti a aj vášho rozpočtu. Okrem toho, keďže očakávané návštevnosti portálov predstavujú desaťtisíce až stotisíce návštevníkov denne, je k tomu potrebné zabezpečiť aj vhodné serverové riešenie. O tom, čo všetko tvorba portálu obnáša sa dozviete nižšie.

Cena za vývoj portálu sa pohybuje v desiatkach až stovkách tisíc eur v závislosti od rozsahu a náročnosti riešenia.

Kvalitné naprogramovanie
je základ úspechu portálu

Tvorba portálov

Čo obnáša vývoj portálu?

Obvyklé postupy a odpovede na otázky

Koľko stojí tvorba portálu?

Cena za vývoj internetového portálu sa skladá z viacerých faktorov. Preto budeme na stanovenie aspoň odhadovanej ceny potrebovať pomerne veľké množstvo informácií. Medzi ne patrí účel, na ktorý bude portál používaný, či sa jedná o menší osobný projekt alebo sa bude jednať o spravodajský, regionálny alebo vládny portál. Nemalý vplyv na výslednú cenu má aj požadovaná funkcionalita a predpokladaná návštevnosť, ako aj množstvo ďalších faktorov.

Čítať viac

Projektová dokumentácia – návrh grafiky a popis systému

Pri rozsiahlejších a náročnejších portáloch je, okrem grafického návrhu – webdesign, nutné vytvoriť aj funkčnú špecifikáciu, ktorá bude obsahovať kompletnú funkcionalitu systému a detailný popis každej časti. Bez vytvorenia takejto projektovej dokumentácie môže prichádzať k nedorozumeniam medzi objednávateľom a vývojárskou firmou. Preto je nevyhnutné mať čo najdetailnejšie spracovanú dokumentáciu k tvorbe portálu.

Programovanie portálu, prípadne použitie platformy

Na základe vašej predstavy a funkčnej špecifikácie portálu vyberieme najvhodnejšiu možnosť na jeho tvorbu. Menšie riešenia sa dajú vytvoriť na hotových platformách s väčším, či menším počtom modifikácií. Výhodou takéhoto riešenia je priaznivejšia cena, ako aj to, že vývoj zaberie výrazne kratší čas v rozsahu týždňov. Naproti tomu väčšie riešenia s predpokladanou vysokou návštevnosťou je potrebné vyvíjať na mieru.

Čítať viac

Testovanie funkčnosti a záťažové testy

Pokiaľ sa rozhodnete pre portálové riešenie na mieru, po naprogramovaní je pred spustením portálu nevyhnutné kompletne otestovať jeho funkčnosť a opraviť prípadné nedostatky. Tu treba počítať s tým, že testovanie a opravy prípadných chýb zaberú pri rozsiahlejšom riešení tretinu až polovicu času vývoja portálu. Pri portáloch s predpokladanou vysokou návštevnosťou (desiatky tisíc užívateľov denne) je pred spustením vhodné vykonať aj záťažové testy.

Čítať viac

Ochutnávka
našich prác

Zaujala Vás tvorba portálu?

Pravdepodobne budete mať záujem aj o nasledovné služby

Projektová dokumentácia na vývoj

Projektová dokumentácia

Pri vývoji portálu väčšieho rozsahu je ku kvalitnému výsledku nevyhnutná projektová dokumentácia… viac v sekcii Projektová dokumentácia

Web design

Webdesign

Neodmysliteľnou súčasťou pri tvorbe portálu je aj jeho grafický návrh, inak nazývaný webdesign… viac sa dozviete v sekcii Webdesign

správa reklamných kampaní

Marketing

Po vytvorení portálu netreba zabúdať ani na jeho návštevnosť, ktorú vám zabezpečí marketing… viac sa dozviete v sekcii Marketing