Internetový obchod so športovými potrebami

Logo, Corporate identity, Dizajn na mieru, Prestashop, Špeciálna mobilná verzia

Popis projektu

Spoločnosť KLEINSPORT sa zaoberá predajom športových potrieb na voľný čas aj profesionálnym vybavením pre vrcholový šport. Požiadavka na projekt znela vytvoriť eshop so širokým sortimentom tovaru, vrátane importu produktov od rôznych dodávateľov a synchronizáciou skladových zásob. Spolu s novým eshopom bola aj ďalšia požiadavka od klienta na zmenu vizuálu spoločnosti. Táto zmena zahŕňala tvorbu loga a kompletnú identitu spoločnosti.

Výzvy pri projekte

Vysoký počet položiek v eshope cez 40 tisíc

Keďže celý eshop má obsahovať cez 40 tisíc položiek, museli sme tejto skutočnosti prispôsobiť celý vývoj. Navyše, položky do internetového sú importované od rôznych dodávateľov. Vysoké množstvo položiek si vyžadovalo vytvorenie špeciálneho megamenu s neštandardnými technológiami a nielen to. Museli sme dôkladne zvážiť kategorizáciu tovaru v eshope a vymyslieť správne používanie filtrov, aby sa zákazník vedel v takomto množstve produktov ľahko orientovať. Pre lepšiu užívateľskú prístupnosť sme sa okrem riešenia obchodu pre počítače museli zamerať aj na mobilné zariadenia a urobiť špeciálnu štruktúru rozloženia prvkov pre ne.

Web design

Web design / UI /UX

Prestahop

Prestashop

Nákupný proces

Nákup lístkov

Mobilná verzia

Mobilná verzia

Tvorba loga a dizajn manuál

Logo a corporate idenity

Požiadavka na corporate identity znela, aby to bolo dynamické, športové, zapamätateľné a zároveň to vystihovalo hodnoty spoločnosti. Z tohto dôvodu sme na základe názvu spoločnosti zvolili písmeno K ako Klein sport, ktoré sme však upravili do motívu človeka vstávajúceho zo sedu. K tomuto logu sme zároveň navrhli farby vystihujúce hodnoty spoločnosti. K logu aj celej corporate identity sme vytvorili aj dizajn manuál, ktorý obsahuje množstvo informácií o správnom použití loga, farieb, značky, návrhy vizitiek, hlavičkových papierov atď.

Náhľady kleinsport

Web

Mobil

Copyright © 2022 Abcdesign.sk